DOLAR 32,2228 0.13%
EURO 35,0226 0.07%
ALTIN 2.505,970,13
BITCOIN 2256504-1,35%
Gaziantep
25°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

İyi Parti Geleceğin Sağlıklı Toplumunu İnşa Etmek Üzere Demokratik STK Gelişim Programını Açıkladı
  • Atar Haber
  • Gündem
  • İyi Parti Geleceğin Sağlıklı Toplumunu İnşa Etmek Üzere Demokratik STK Gelişim Programını Açıkladı
88 okunma

İyi Parti Geleceğin Sağlıklı Toplumunu İnşa Etmek Üzere Demokratik STK Gelişim Programını Açıkladı

ABONE OL
10 Mayıs 2022 12:00
İyi Parti Geleceğin Sağlıklı Toplumunu İnşa Etmek Üzere Demokratik STK Gelişim Programını Açıkladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İYİ PARTİ 10 MADDELİK STK PROGRAMINI AÇIKLADI 

 

İyi Parti; kurmayı hedeflediği yeni iktidar döneminde uygulayacağı yenilikçi STK politika ve programlarını açıkladı.  Partinin, iyileştireceği alanlar arasında da öncelikli sırada yer alan STK’larla ilişkiler konusu, “Sivil Toplum’un Demokratik Gelişim Belgesi” adı altında özel bir rapor ile ele alındı. İYİ Parti STK İlişkilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Burak Akburak önderliğinde hazırlanan rapor, 9 Mayıs Pazartesi günü Ankara’da; İyi Parti İl Başkanları, 81 İlin STK başkanları ve kamuoyu ile      paylaşıldı.  Sağlıklı, üretken ve dayanışmacı bir toplum için sivil toplumun ve dernekleşmenin öneminin de altının çizildiği toplantıda Türkiye’nin yeni nesil STK vizyonunun ana hatları çizildi. 

 

Güçlü Birey, Güçlü Toplum için Güçlü STK söylemini benimseyen İyi Parti bu çerçevede STK’ların sivil demokratik toplumun oluşturulması için faaliyet yürütmelerine imkan verecek politikalar geliştirecek. STK politikalarını demokratik ve katılımcı bir mevzuat alt yapısına kavuşturacak. 

 

İYİ Parti STK İlişkilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Burak Akburak İyi Parti’nin gerçekleştireceği çalışmalarla ilgili; “İYİLERİN iktidarını, her görüş ve düşünceden STK’larla el ele, kol kol a kuracağız.  İktidarımız süresince de güçlü bir TÜRKİYE için güçlü topluma, güçlü toplum için de güçlü STK’lara ihtiyaç olduğunun idrakindeyiz.  Tüm karar alma süreçlerinde, katılımcı demokratik değerlere bağlılığımızın bir gereği olarak, tüm STK’larımızın bu süreçlere katılımlarını; temsil ettikleri görüş, siyasi düşünce, bağlı oldukları inanç vs. bakılmaksızın, üye sayısı vb. niceliksel kriterlerden arındırılmış olarak önemsemekteyiz.  Bu nedenle, tüm STK’larımızın süreçlere aktif katılımını yasal dayanaklarıyla teminat altına alacağız.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ