DOLAR 32,8561 0.21%
EURO 35,2519 0.41%
ALTIN 2.450,13-0,31
BITCOIN 21812280,07%
Gaziantep
33°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Schneider Electric, Geleceğin Şebekeleri için Portföyünü Genişletti
  • Atar Haber
  • Magazin
  • Schneider Electric, Geleceğin Şebekeleri için Portföyünü Genişletti
61 okunma

Schneider Electric, Geleceğin Şebekeleri için Portföyünü Genişletti

ABONE OL
16 Mayıs 2023 15:10
Schneider Electric, Geleceğin Şebekeleri için Portföyünü Genişletti
0

BEĞENDİM

ABONE OL
  • Schneider Electric, elektrik şebekelerinin yaşam döngüsünü yönetmek üzere küresel ölçekte en geniş çözüm portföyünü sunuyor.
  • Enerji hizmeti veren özel ve kamu kuruluşlarının uzun vadeli hedeflerine ulaşmada aşamalı bir yol haritası ve çözümler sunan şirket, ‘Şebekeden Üreten Tüketiciye’ yaklaşımı ve Ev Enerji Yönetimi ile geleceğin şebekelerine yön veriyor. 

Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan Schneider Electric, küresel iklim krizine bağlı enerji risklerini yönetmek ve bu alanda rehberlik sunmak üzere Grid to Prosumer (Şebekeden Üreten Tüketiciye) portföyünü genişletti. Böylece şirket, şirketlerin ve kamu kurumlarının enerji değer zinciri boyunca işlerini dönüştürmelerine ve dijitalleştirmelerine yardımcı oluyor.

Geleceğin şebekeleri ile bugünün ihtiyaçlarına çözüm sağladıklarına değinen Schneider Electric Enerji ve Şebeke Segmenti Başkanı Gary Lawrence, “Bugün enerji güvenliği açısından önemli risklerle karşı karşıyayız ancak bu koşulları bir engel olarak görmek yerine, mevcut iş modellerini yeniden tasarlayarak ve arz-talep süreçlerini dijitalleştirerek enerji hizmetini dönüştürme fırsatı olarak kullanmak mümkün. Geleceğin Şebekelerine giden yolculukta güvenilir bir iş ortağı olarak, sağlam ve sürekli gelişen bir portföye sahip olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Dijital dönüşüm için aşamalı yolculuklar

Enerji hizmeti kuruluşları; karmaşık şebeke, güç üretimi ve enerji geçiş zorluklarıyla karşı karşıyalar. Bu nedenle, çevik dağıtımlarla hızlı inovasyon sağlamaya ihtiyaç duyuyorlar. Bu adımlar aynı zamanda uzun vadeli vizyonlar için temel oluşturuyor. Aşamalı bir yaklaşımın benimsenmesi, çözümlerin tek seferde sistem genelinde devreye alınması yerine, başlangıçta en acil müşteri ihtiyaçlarına ve şebeke konumlarına odaklanarak altyapı şirketlerinin zaman içinde ölçeklenmesine olanak tanıyor. 

Schneider Electric’in ‘Şebekeden Üreten Tüketiciye’ yaklaşımı, kurumsal teknoloji ve iş süreçlerinde dağıtılmış enerji kaynağı (DER) yönetimi ihtiyaçlarını ele alıyor. DER yönetimi için örnek bir aşamalı yolculuk, modelleme ve simülasyon başlıyor; ardından kademeli olarak durumsal farkındalık, basitleştirilmiş optimizasyon, gelişmiş optimizasyon ve pazar entegrasyonuna doğru ilerleniyor.

Alanında ilk; Ev Enerji Yönetimi Çözümü

Schneider Electric, artık evde enerji yönetimini de içeren genişletilmiş ürünlerle ‘Şebekeden Üreten Tüketiciye’ portföyüne ek yatırımlar yaptı. Ödüllü Schneider Home, ev sahiplerine enerji üretimini, depolanmasını, ölçümünü ve kontrolünü otomatikleştirerek evleri verimli, dayanıklı ve sürdürülebilir hale getiren, kullanımı kolay tek bir uygulama tarafından kontrol edilen entegre bir ev enerji yönetimi çözümü ile enerji bağımsızlığı sağlıyor. Dijital dönüşüm tabanlı, çok yönlü bir yaklaşımla, şirketler de şebeke esnekliğini en üst düzeye çıkarmak, değişen üreten tüketici önceliklerine yanıt vermek ve pazar ihtiyaçlarını optimize etmek için Schneider Home ile entegre olabiliyor.

Kesinti yönetimi için Azure üzerinde konuşlandırılabilen EcoStruxure™ Grid Operation

Schneider Electric’in ‘Bir Hizmet Olarak Şebeke Operasyonları Platformu’, modernleşmek isteyen küçük ve orta ölçekli şirket ve kurumlar da dahil olmak üzere şebeke operatörlerinin mevcut ve gelecekteki zorluklarını ele almak için oluşturuldu. EcoStruxure™ Grid Operation, artık Microsoft’un Azure altyapısında barındırılan, bulutta konuşlandırılabilir bir çözüm olarak mevcut. Kesinti yönetimine yönelik bu çevik yaklaşımla şebeke operatörleri, IT altyapısını sürdürmek ve güncellemek yerine temel iş stratejilerine odaklanabiliyor. Bu gelişme, Schneider Electric’in ‘Guidehouse Insights Leaderboard for ADMS Vendors’ raporunda birinci sırada yer almasını sağlayan birçok çalışması arasında yer alıyor.

Şebeke dayanıklılığı için yapay zeka destekli bitki örtüsü yönetimi

Schneider Electric ayrıca AiDash ile eskiyen elektrik şebekeleri, dekarbonizasyon ve dağıtılmış elektrik üretimi, geçiş hakları içerisinde bitki örtüsü büyümesi ve fırtınaların ve orman yangınlarının etkisi gibi modern altyapı ve çevresel zorlukları ele alan yeni bir ortak şebeke direnci ürününü duyurdu. Artık enerji şirketleri ve kurumları elektrik kesintilerini önlemek, gelecekteki sonuçları tahmin etmek ve iklim direnci oluşturmak için en son analizlerden faydalanabiliyor.

Varlık bakımı ve operasyonları için EcoStruxure™ Transformer Expert 

Mevcut enerji ortamında, trafoların oynadığı temel rolün bilinciyle Schneider Electric, daha yüksek yatırım getirisi için kurulumu kolay bir izleme çözümü olan EcoStruxure Transformer Expert’i geliştirdi. Üreticiden bağımsız olarak her yaştaki yağlı trafolarda kullanılabilen, yağ trafolarına yönelik IoT sensörleri ve yazılım analitiği içeriyor. Veriye dayalı kararlar ve optimizasyon sağlamak için sağlık durumuna ve operasyonlara ilişkin tam görünürlük sağlayarak operasyonların çalışma süresini ve operasyonel verimliliği en üst düzeye çıkarmaya, bakım maliyetlerini azaltmaya ve kullanım ömrünü uzatmaya yardımcı oluyor.

Güvenli operasyonlar için trafo merkezi kontrolü

Schneider Electric PowerLogic T500, dağıtım otomasyonu için düşük güç tüketen tek bir cihazda trafo merkezi denetleyicisi sunuyorr. Sertifikalı IEC 62443 SL2 uyumluluğu ile güvenilirlik sağlayan ve iş kesintilerini en aza indirmek için gelişmiş siber güvenlik özellikleri sunan bu ürün, yaşam döngüsü boyunca kullanımı kolaylığı ve tamamen dijital bir deneyim sağlıyor. Sezgisel bir yapılandırma aracı ve esnek bir web tabanlı kullanıcı arayüzü ile tamamlanan PowerLogic T500, operatörlere çeşitli, çok satıcılı ortamlardaki bağlı cihazlarda bakım yapma yeteneği sağlayarak elektrik arızalarını ve arıza sürelerini azaltmaya yardımcı olan gelişmiş veri yönetimi yazılımı EcoStruxure™ Sistem Yönetimi ile entegre edildi.

Varlık yaşam döngüsü yönetimi için hizmet planı portföyü 

Operasyonları optimize etmek için özel destek sağlayan Schneider Electric’in EcoCare üyeliği, dekarbonizasyon ve elektrifikasyon için ekipman yaşam döngüsü boyunca yenilikçi dijital yeteneklerle birleştirilmiş derinlemesine uzmanlık sunarken, EcoConsult güvenlik, dayanıklılık, verimlilik ve sürdürülebilirlik için danışmanlık uzmanlığı ve eyleme dönüştürülebilir içgörüler sağlıyor. Ayrıca EcoFit, kurumları geleceğe hazırlamak için israfı en aza indiriyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ