DOLAR 32,8095 -0.15%
EURO 35,6319 -0.24%
ALTIN 2.529,30-0,60
BITCOIN 21606870,25%
Gaziantep
32°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

9. Uluslararası İletişim Günleri’nde bu yıl “Dijital Çağda İletişim Çalışmaları” ele alınacak
  • Atar Haber
  • Eğitim
  • 9. Uluslararası İletişim Günleri’nde bu yıl “Dijital Çağda İletişim Çalışmaları” ele alınacak
123 okunma

9. Uluslararası İletişim Günleri’nde bu yıl “Dijital Çağda İletişim Çalışmaları” ele alınacak

ABONE OL
22 Nisan 2022 22:01
9. Uluslararası İletişim Günleri’nde bu yıl “Dijital Çağda İletişim Çalışmaları” ele alınacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından bu yıl 9’uncusu düzenlenecek olan Uluslararası  İletişim Günleri, her yıl olduğu gibi bu yıl da iletişim alanında çalışan profesyonelleri bir araya getirecek. Geleneksel hale gelen  Uluslararası İletişim Günleri’nin dokuzuncusu 16, 17, 18 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleşecek. Sempozyumun bu yılki ana başlığı “Dijital Çağda İletişim Çalışmaları” olarak belirlendi. Uluslararası düzeyde çok sayıda  katılımcının da yer alacağı sempozyumda özellikle pandemi etkisiyle öne çıkan dünyadaki dijital dönüşüm, yeni medya, dijital çağda iletişim gibi pek çok tema uzmanlar tarafından değerlendirilecek.

 

Pandemi nedeniyle iki yıldır çevrimiçi olarak düzenlenen Üsküdar Üniversitesi Uluslararası İletişim Günleri’nin bu yılki başlığı Dijital Çağda İletişim Çalışmaları. 16-17-18 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan sempozyum yüz yüze ve çevrimiçi olmak üzere karma olarak organize edilecek. Katılımcıların tercihleri doğrultusunda sempozyumun ilk bir buçuk günü yüz yüze, ikinci bir buçuk günü ise çevrimiçi olarak planlandı. Açılış konuşmalarıyla başlayacak olan sempozyum, davetli konuşmacıların oturumları, bildiri sunumları ve yuvarlak masa tartışmasıyla sona erecek. 

 

Sempozyumun bu yıl da çok önemli konuşmacıları var

Alanda ulusal ve uluslararası düzeyde tanınmış davetli (keynote) konuşmacıların da yer alacağı sempozyum üç gün devam edecek. Davetli konuşmacıları arasında kurumsal iletişim ve yönetimi konusundaki çalışmalarıyla bilinen Dartmouth Üniversitesi’nden Prof. Dr. Paul Argenti; iletişim ve kitle iletişim alanındaki çalışmalarıyla bilinen  Prag Charles Üniversitesi’nden Prof. Dr. Nico Carpentier, yeni medya ve iletişim çalışmalarıyla tanınan Koç Üniversitesi’nden Doç. Dr. Lemi Baruh, semiyoloji alanındaki çalışmalarıyla tanınan Londra Üniversitesi Akademisi’nden Dr. Maureen Ellis  ve iki Pulitzer ödüllü gazeteci Paul Salopek (Out of Eden Walk Project, National Geographic) yer alacak. Sempozyumun keynote konuşmacıları arasında yer alan ünlü iletişim sosyoloğu Profesör Todd Gitlin’i ise ne yazık ki Covid 19 nedeniyle hayatını kaybettiği için programa katılım sağlayamayacak. 

 

Sempozyuma yaklaşık 350 akademisyen bildiri özeti gönderirken, bunların önemli bir kısmını yabancı ülke üniversitelerinden isimler oluşturuyor. 

 

Pandemide yaşanan dönüşümün etkileri de konuşulacak

Sempozyumda özellikle pandemi etkisiyle öne çıkan dünyadaki dijital dönüşüm, yeni medya çalışmaları, dijital çağda iletişim, dijital çağda geleneksel medyanın dönüşümü, iletişim bilimlerinde yeni paradigmalar,  iletişim bilimlerinde yeni metodolojik yönelimler, yapay zekâ çalışmaları ve iletişim, dijital çağda sinema, televizyon, radyo/podcast ve gazetecilik çalışmaları, sosyal medya çalışmaları, dijital çağda popüler kültür, görsel iletişim tasarımı, reklamcılık, pazarlama iletişimi, halkla ilişkiler, sanat ve tasarım, dijital çağda kriz iletişimi ve dijital çağda sağlık iletişimi çalışmaları gibi pek çok farklı alan masaya yatırılacak.

 

Uluslararası bilimsel etkinlik kategorisinde TÜBİTAK desteği de alan 9. Uluslararası İletişim Günleri’nin açılış töreni 16 Mayıs 2022 tarihinde  Üsküdar Üniversitesi Merkez Yerleşke Nermin Tarhan Konferans Salonunda gerçekleşecek. Sempozyumun açılış konuşmaları  Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Zelka ve İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazife Güngör tarafından yapılacak olup, ardından Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Nalçaoğlu’nun moderatörlüğünde keynote konuşmacıların (Paul Argenti, Nico Carpentier, Lemi Baruh) oturumu ile gerçekleştirilecek. Sempozyumun Nermin Tarhan Konferans Salonunda gerçekleştirilecek kısmı youtube üzerinden ve Üsküdar Üniversitesi TV’den de canlı olarak yayınlanacak. 

 

Öğle yemeği sonrasında sempozyum, bildiri sunumları ile İletişim Fakültesi binasındaki salonlanda devam edecek. 

 

Sempozyuma online olarak katılacak olan keynote konuşmacıların oturumu ise 17 Mayıs günü Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gül Esra Atalay’ın moderatörlüğünde zoom üzerinden gerçekleştirilecek. Ardından sempozyumun zoom aracılı bildiri sonum oturumları gerçekleşecek. 

 

Sempozyumun son oturumu ise sektörden ve akademiden önemli isimlerin yer alacağı, moderatörlüğünü ise Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Süleyman İrvan’ın yapacağı, çevrimiçi/zoom yuvarlak masa paneli olarak gerçekleştirilecek. 

 

Sempozyum İletişim Fakültesi Dekanı ve Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nazife Güngör’ün çevrimiçi/zoom  üzerinden yapacağı kapanış konuşmasıyla sona erecek. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ