DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 2165988-0,82%
Gaziantep
32°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Genç mühendisler Ankara’da ve Eskişehir’de sürdürülebilirlik çözümleri üretecek
  • Atar Haber
  • Eğitim
  • Genç mühendisler Ankara’da ve Eskişehir’de sürdürülebilirlik çözümleri üretecek
302 okunma

Genç mühendisler Ankara’da ve Eskişehir’de sürdürülebilirlik çözümleri üretecek

ABONE OL
6 Mayıs 2022 11:30
Genç mühendisler Ankara’da ve Eskişehir’de sürdürülebilirlik çözümleri üretecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Genç mühendisler sürdürülebilirlik çözümleri üretecek

 

Türkiye’de sürdürülebilirlik çalışmalarının yaygınlaştırılması, etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak amacıyla faaliyet gösteren Sürdürülebilirlik Adımları Derneği’nin (SADE), Grundfos Türkiye ve Grundfos (Poul Due Jensen) Vakfı'nın desteğiyle yürüttüğü Sürdürülebilirliğin Sorumlu Mühendisleri Projesi, “Çözümler Atölyesi” çalışmalarıyla devam ediyor. 13 Mayıs Cuma günü Ankara Mimarlar Derneği 1927'de, 16 Mayıs 2022 Pazartesi günü ise Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Sosyal Kuluçka Merkezi’nde gerçekleşecek atölyelerde genç mühendisler sürdürülebilirlik çözümlerini paylaşacak.

 

“Sürdürülebilirliğin Sorumlu Mühendisleri Projesi”, sürdürülebilirlik ve mühendislik arasındaki ilişkiye dikkat çekmeyi, genç mühendislerin çevresel, sosyal problemler karşısında çözümler üretmelerini amaçlıyor. Proje kapsamında, iklim krizi, enerji, su ve toplumsal cinsiyet eşitliği temalarında paneller, atölyeler gerçekleştiriliyor.

 

"Şehirlerde Su Yönetimi Atölyesi"

Proje kapsamında çalışmalarını sürdüren Sürdürülebilirlik Adımları Derneği, Ankara’da ve Eskişehir’de düzenleyeceği atölyelerde genç mühendislerle buluşacak. 13 Mayıs 2022 Cuma günü Ankara Mimarlar Derneği 1927'de "Şehirlerde Su Yönetimi Atölyesi" başlığı ile düzenlenecek atölyede katılımcılar, şehirlerde suyun etkin ve verimli kullanımını sağlamak için kendi çözümlerini üretecek.

 

"Yerel Yönetimlerin İklim Değişikliğine Uyumu Atölyesi"

Bir sonraki atölye ise 16 Mayıs 2022 Pazartesi günü, Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Sosyal Kuluçka Merkezi'nde gerçekleşecek. "Yerel Yönetimlerin İklim Değişikliğine Uyumu Atölyesi"nde genç mühendisler, iklim değişikliğine uyum konusunda yerel yönetimlerin getirebileceği çözümleri ele alacak. 

 

Her iki atölyenin sonucunda katılımcılarına katılım belgesi verilecek.

 

Sürdürülebilirlik Adımları Derneği, mühendislik fakültesi öğrencisi veya yeni mezun, toplumsal sorunların farkında olan ve bu sorunlara çözüm üretmek isteyen 18-30 yaşları arasındaki tüm gençleri atölyelerine davet ediyor.

 

Çözümler Atölyesi çalışmalarına katılmak isteyenler, aşağıdaki bağlantılardan kayıt yaptırabiliyor:

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ