DOLAR 32,2149 0.13%
EURO 34,9827 0.01%
ALTIN 2.508,990,25
BITCOIN 2260770-1,16%
Gaziantep
25°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Türk Firmalarına Amerika’da Globalleşmenin Yolu Açılıyor
  • Atar Haber
  • Ekonomi
  • Türk Firmalarına Amerika’da Globalleşmenin Yolu Açılıyor
75 okunma

Türk Firmalarına Amerika’da Globalleşmenin Yolu Açılıyor

ABONE OL
10 Mayıs 2022 09:00
Türk Firmalarına Amerika’da Globalleşmenin Yolu Açılıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gravity International Programs Inc. Kültürel Değişim Programı

 

Amerika’da J-1 vizesi verebilen 99 sponsor şirketten biri olan Gravity International Programs Inc, yürüttüğü kültürel değişim programı ile hem genç stajyer adaylarının hayallerini gerçekleştirmelerine aracı oluyor hem de Amerika’da şubesi ya da bayisi bulunan Türk şirketlerinin ihtiyaçlarına uygun staj programını hayata geçirip globalleşme süreçlerine destek çıkıyor.  

 

Amerika’daki Dışişleri Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş sayılı sponsor firmalardan biri olan Gravity International Programs Inc. yürüttüğü kültürel değişim programı ile hem stajyerlere hem de Amerika’da şubeleri olan firmalara destek oluyor. 

 

Yurt dışındaki ABD konsolosluklarından alınarak elde edilebilen J-1 vizesi için gerekli şartları sağlayan stajyerler bu programla unutamayacakları bir deneyim yaşıyorlar. 

 

Amerika’da şubesi olan Türk firmalarına en uygun staj programının oluşturulması konusunda titiz bir çalışma yürütüldüğünün altını çizen Gravity International Programs Inc. kurucusu ve CEO’su Mine Gür: “Kurumsal olarak da Amerika’da bayisi veya şubesi olan Türk şirketlerini hedefliyoruz. Şirketler globalleşme sürecinde en hızlı şekilde büyümek ve girişimcilikte hız kazanmak için işlerini geliştirecek çalışanlara ihtiyaç duyacaklardır. Aslında bu kişilere sadece stajyer gözüyle bakmak yerine hızla gelişen yeni dünyada onları yetenekler olarak görmeliyiz. En hızlı büyüme şirketler için bu programın sağlayacağı başarılı yetenekler ile olacaktır. Firmalar ev sahipliği yapmak istedikleri stajyerleri kendileri seçebilecektir. Gravity International Programs Inc. yürüttüğü program ile şirketlere bu olanağı sağlayacaktır. J-1 vize programına Amerikan firması olarak katılmak isteyen firmaların websitemize “host company” olarak kaydolması ve başvuru formu doldurması gerekir.

 

 

Firmalar J-1 vizesi kültürel değişim programında ev sahipliği yapmak istedikleri stajyerleri kendi başvuru profillerine ekleyebilirler. Gravity International Programs Inc. sponsor firma olarak staj adayları ile ayrıca başvuru sürecini yürütecektir. 

 

Bu şirketlerden Amerika’daki kurumsal yapı içinde kişiye en uygun staj programını takip etmelerini ve şirket kültürünü program boyunca tanıtmalarını bekliyoruz. Bizim hedefimiz şirketlerin bütün iş toplantıları ve sosyal, kültürel faaliyetlerine stajyerleri dâhil ederek, onların en iyi şekilde kendilerini geliştirmelerine aracı olmalarını sağlamaktır. 

 

J1 vize programının hem katılımcılar hem de firmalar açısından artı değer katan bir program olduğunu özellikle vurgulayan Gür

 

sözlerini şöyle sürdürüyor: “Örneğin Amerikan şirketleri, Gravity International Programs Inc. Kültürel Değişim Programı’yla işlerini dünyanın birçok yerinden programa katılan en iyi ve en parlak uluslararası öğrencilerin ve genç profesyonellerin sağladığı yeni ve global bir bakış açısıyla büyütme şansı buluyorlar. Tecrübeli ya da tecrübesiz tüm stajyer adayları da bu süreçte Amerikalılar’la doğru ve kaliteli iletişim kurma becerilerini geliştirme ve şirket kültürlerini paylaşma şansı buluyorlar. İngilizce dil becerilerini geliştirmenin, Amerikan kültürünü ve hayatını tanımanın yanı sıra dünyanın birçok farklı ülkesinden yeni arkadaşlıklar edinme ve ileriye yönelik sağlam ilişkiler kurma şansını da elde ediyorlar. Uzmanlaşmak istedikleri alanlarda teknik beceriler edinip, kazanımlarını kariyer seçimlerinde kullanma fırsatını da yakalayabiliyorlar. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ